Spravedlnost

 

 

Ahoj,

minulý víkend jsem Vám slíbila další vyprávění o tom, jak se mi daří. Dnes bude o tom, jak se snadno můžete stát dlužníkem statisíců, přestože žádný dluh nemáte. Domníváte se, že to není možné? Já si to myslela též. Přesto to možné je a nemusíte proto udělat vůbec nic :c))

Jednoho krásného dne (byl to pátek a fakt bylo hezky) jsem si chtěla vyzvednout léky v lékárně a ke svému šoku jsem zjistila, že mám zablokovanou platební kartu. S přesvědčením, že jsem zřejmě zadala špatný PIN, jsem po prvotním návalu paniky zavolala do banky, připravená si nasypat popel na hlavu a vysvětlit, že nejspíš blbnu hladem nebo horečkou, nemám žádnou hotovost, všechny koruny mám na účtu a léky vážně potřebuju, tak jestli by byli tak hodní a kartu odblokovali co nejdříve, nejlépe ihned.

Což o to, hodní byli. Vlídně mi vysvětlili, že nic neodblokují, neboť nejde o problém s kartou. Je totiž zablokovaný celý účet, a to díky exekuci. Na můj duchaplný dotaz: „E… heh… c-co… prosím?“ mi bankéřka téměř pobaveně odvětila, že dlužím přes tři sta tisíc a dokud je nezaplatím, nic se odblokovávat nebude. Můj argument, že za a) nic nedlužím a za b) mám na účtu všechny své peníze, přičemž nemám léky ani jídlo, ji nikterak nedojal. Ale nakonec se jí mě zželelo a prozradila mi alespoň číslo oné údajné exekuce.

Dovolat se na exekutorský úřad je mission impossible, a tak řadu dní trvalo, než se mi vůbec podařilo zjistit, kdo a proč mě exekuuje. A tady vyprávění začíná být vskutku pikantní. Zjistila jsem totiž, že k tomu, abyste byli exekuovani, úplně stačí:

- když se nějaká podvodná vymahačská agentura spojí s firmou, která vlastní přes deset let starou fotokopii vaší občanky (půvabné je, že jde o firmu, která dluží vám);

- vymyslí si dluh cca 10K;

- k tomu si napočítá 300K (!!!) svých nákladů;

- dá vás k soudu a pro jistotu neuvede vaši aktuální adresu (přestože ji prokazatelně zná);

- čímž se o soudu vůbec nedozvíte, tudíž se nemůžete bránit, a protože vám nepřijde ani rozsudek, nemůžete se ani odvolat :c)

Než se domůžete spravedlnosti – pokud se jí vůbec domůžete – ubíhají ne dny nebo týdny, nýbrž měsíce a nikoho nezajímá, že jste-li zcela bez prostředků, nemáte ani na poslání dopisu. Nemluvě o tom, že se tak dostanete do registru dlužníků a máte z ostudy kabát. Díky tomu, že se vám nemohou z účtu strhávat peníze za vedení účtu (exekuce, dokud není zastavena, má přednost), vám vzniká dluh v bance, který i kdybyste nakrásně chtěli, nemáte jak – a teď myslím způsob, nikoli finance – zaplatit, neboť většina finančních ústavů pro tyto případy nemá řešení, tedy nějaký účet, kam byste to zaplatili. Tudíž mi teď vyhrožují, že mi kvůli 120,- korunám zruší účet. Tak bych mohla pokračovat ještě dlouho, ale bylo by to zbytečné, protože jistě už představu o situaci máte.

Co z toho všeho vyplývá?

Že už začínám chápat ta prazvláštní individua, která odejdou z civilizace hluboko do lesů, živí se kořínky a mají svatý klid. Jim se něco takového stát nemůže. I když… kdo ví? :c)

Přeji Vám krásný nedělní večer,

držte mi pěsti,

Vaše M.

 

P.S. Další kapitolka HP vyprávění přibyla už včera. Doufám, že o příštím víkendu tu najdete další.

 

 6 x komentář to “Podfuk snadno a rychle”


 1. HankaNo Gravatar — Červenec 7, 2013 @ 21:53

  Je to vážně na palici,
  zloději a podvodníci,
  ve vládě i na ulici
  kradou i to přibitý,
  člověk tohle těžko zdolá,
  zůstane mu pr.el holá,
  spravedlnost marně volá,
  ta má oči zakrytý.
  :evil: :evil: :evil:
  Magnásku, drž se!

 2. ElzaNo Gravatar — Červenec 8, 2013 @ 15:48

  Potřebuješ právníka?

 3. MagnasNo Gravatar — Červenec 8, 2013 @ 19:54

  2 Elza: Ano!!!

 4. ajottNo Gravatar — Červenec 25, 2013 @ 10:42

  ach boze.

  clovek nevie ci ta ma polutovat alebo sa ti podakovat, ze si si vybrala vsetku smolu sveta.

  vela stastia prajem M!

  ajott

 5. MagnasNo Gravatar — Červenec 27, 2013 @ 20:11

  Ajotteeeeeee! Mám velkou radost, že tě tu vidím!
  Poděkování si nezasloužím, protože jsem si to nevybrala a politovat není třeba. Jsou na tom mnozí hůř. Však víš, jak se to říká: Dokud slunce svítí, ještě nejsme v **** :c))

 6. ajottNo Gravatar — Červenec 28, 2013 @ 1:20

  mam radost, ze mas radost :)

  ja zas hovorievam nesmej sa, bude horsie :)Zde můžete přidat svůj komentář


Jméno
:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: