Stastna 13Moji úžasní věrní přátelé

a vy, kteří jste sem zabloudili omylem a možná toho už teď litujete,

 

zdravím vás všechny v novém roce. Činím tak s přesvědčením, že třináctka je šťastné číslo rafinovaně kamuflované množstvím pověr, které o sobě jistě šíří samo, takže nám všem tenhle rok bezpochyby přinese spoustu radosti. (Pesimistům připomínám, že jsme úspěšně přežili neúspěšný konec světa, takže by se mohli alespoň trochu snažit a přinejmenším se zaradovat z pokračování své existence. Pragmatiky žádám, aby svými věcnými poznámkami pesimistům tu snahu nekazili. )

Dojatě zjišťuji, že vás zajímá, co se mnou celý rok bylo.

Byl to náročný rok.

Byla jsem bez počítače. Teď mám několik dní přístup k rozestavěnému compu, který mi možná během cca dvou týdnů bude říkat: „Pane!“ a salutovat přitom přívodním kabelem. Pokud to vyjde, vězte, že to bude dobré počítadlo, navíc zabezpečené UPSkou a několikerou přepěťovou ochranou, takže snad, kruci, hned tak neshoří.

Byla jsem co chvíli v nemocnici. Chirurgické nádobíčko znám už tak dokonale, že můžu z fleku dělat instrumentářku. Řada operací na mě ještě čeká. Nebo já čekám na ně. To je otázka úhlu pohledu. A našeho zdravotnictví.

Za říjen a listopad jsem zhubla dvacet kilo. Za posledních čtrnáct dní jsem skoro půlku nabrala zpátky. Prokletý bramborový salát! V rámci udržení sebekázně tu nejspíš začnu zveřejňovat jídelníček. A vy přede mnou schovejte majolku.

Právě ne drandím, ale přímo svištím životem na kriplkáře. Ale bacha, ne na jen tak ledajaké: je elektrická a naprosto boží. Sice má horší rejd, ale zvládá i terén. Čekám od vás, že vymyslíte, jak ji vytunit.

Stala se ze mě teta. Událo se to 30.6. přesně ve 23:00. Je to kluk, ale to jste možná poznali i z PFky.  To vychechtané sladké zvíře ve svém půl roce vypadá na rok a podle toho se i chová. Zpívá, žvatlá a po čtyřech zdrhá rychleji než čivava.

Nešťastně jsem se zamilovala. Fatálně, brutálně. Po pár měsících se ukázalo, že není tak úplně volný, jak se zprvu zdálo. Přičemž jeho právoplatná partnerka – to se jí musí nechat – je velmi vynalézavá ve způsobech  pokusů o sebevraždu. Díky ní jsem vznesla oficiální žádost, aby T-mobile do katalogu uvítacích tónů zařadil Rytmusovo:  Čo ti jebe.

Umřel mi můj milovaný kocour Chip. Z ničeho nic padnul k zemi… a nepomohla ani okamžitá resuscitace. Ještě mu nebyly ani čtyři roky. Schází mi.

Začínám rozšiřovat řady e-kuřáků. Občas si ještě dám „pyro“, ale většinou už žužlám e-Cígo. Vy z vás, kdo bez tabáku nefungujete, zkuste to. Kromě úspor vám to dá úžasnou svobodu. No… moment… alespoň většinou – mě právě došla baterka.

Bojuju o střechu nad hlavou a v následujících týdnech se pravděpodobně budou svádět finální bitvy. Kdybych to projela a přitom to vyšlo s počítačem, to by byl blbý vtip, že? Pro ten případ – nemá někdo z vás doma stan, liščí ocas a ebonitovou tyč?

Zjistila jsem, že ze záhadných důvodů mě ignoruje většina kapacitních displejů. Vzhledem k technologickému vývoji si brzy nejspíš zavolám leda pomocí provázku a dvou kelímků od jogurtu.

Kdosi neznámý mi začal významně pomáhat a mně se podařilo odhalit, že je to člověk, který mě před lety podrazil. Mám se bát dalšího podrazu nebo přidat onu příslovečnou výjimku k pravidlu „lidé se v zásadě nemění“?

Začala jsem věřit horoskopům. Tedy ne takovým, jaké jsou v nedělních novinách. Dostala jsem vzorek horoskopu, obsahoval přesná data a konkrétní fakta. Minulost s přítomností seděla, budoucnost do puntíku vyšla. Bohužel to neobsahovalo seznam čísel tažených v příštím losování loterie.

Možnost konečně se proletět po internetu mě uvrhla do deprese. Účty zrušené, úložiště zrušená, piráti nepirátí… Zato v reálu se krade čím dál víc. Ze čtení zpráv jsem dostala tik. Být bez televize a počítače mělo svým způsobem svoje kouzlo. Šťastní neinformovaní!

Jak říkám, byl to náročný rok.

Pokud bude odkud a z čeho, chci sem zase přijít tak často, jak jen to bude možné. A ano, Harry si ještě začaruje. Postupně vám chci k jednotlivým tématům napsat víc a pak budu muset vážně předělat zápisník, protože už je tak zastaralý, až je div, že ještě vůbec funguje.

Věřím, že to vyjde. Jak říkám – třináctka je šťastné číslo.

Mám vás ráda,

M.

 

 P.S. Na komentáře odpovím později, teď už nemám sílu a přestává sloužit zrak.5 x komentář to “Bude lépe”


 1. HankaNo Gravatar — Leden 7, 2013 @ 7:02

  Kočičko moje, stala se z tebe úplná sova? vyhlížím tě tu každý den a nakonec sem zavítáš ve třičtvrtě na čtyři ráno??? Smůla,jaksi se po mně pořád ještě chce, abych chodila do práce (a vzhledem k našim roztomilým úpravám zákoníku práce se penze nejspíš nikdy nedožiju), takže v tu dobu už musím být v limbu - jinak by se závorka stala pravdou dřív, než bych mrkla.
  Co se událo i neudálo za ten rok u mě, bych radši probrala jinde. Jen držím palce, aby Ti vyšlo, co vyjít má, a jsem nadšená, že Tě tu vidíme a slyšíme a že se na Tebe nadále můžeme těšit. A nových kapitol se nemůžu dočkat.

 2. ElzaNo Gravatar — Leden 7, 2013 @ 8:15

  :P Nazdárek Magnásku!
  Ani nevíš, jak ráda Tě zase ‘vidím’, už jsem si říkala, co se s Tebou děje, ale doufala jsem, že jen nemáš přístup k I-netu. Ony teď byly takové divné roky… jedenáctka šílená, dvanáctka jako na houpačce… no, o třináctce se koneckonců říká, že je číslem Panny Marie (proč, to se mne neptej), tak snad bude lépe. Třeba si konečně zvykneme. :wink:
  Netěší mne, že máš stále potíže, ale jsem ráda, že to bereš, jak to bereš. A přímo strašlivě ráda, že zase píšeš - alespoň jak se máš. :P
  Jak píše Hanka, do důchodu daleko, tak ještě dodám, že ve světle důchodové reformy jsme si pro jistotu pořídili další dítko, aby se o nás měl kdo starat - dcerka se narodila také kupodivu 30. 6., takže si jistě dovedeš představit, co je to za zvíře. Hm, a nebydlíš u nás? Nás taky opustil kocour, naštěstí ten ‘druhý’, ne hlavní macek, zato nejstarší synek obratem dovalil tříbarevnou kočičku, tudíž i stav kočičího národa jest vyrovnán. A měla bys vidět, jak je mladá nadhání… :roll:
  Dávej o sobě prosím vědět častěji (půjde-li to), nakukuji pravidelně. Ať se daří!

 3. LuciaNo Gravatar — Leden 7, 2013 @ 19:20

  veľa zdravíčka a šťastíčka v tomto roku :wink:

 4. StinovlasNo Gravatar — Leden 13, 2013 @ 16:57

  tak hodne stesti, at je ta trinactka fakt lepsi.

 5. DadaNo Gravatar — Leden 22, 2013 @ 0:00

  Ahojte, tiež prajem všetkým šťastný nový rok a po celý rok veľa síl.Zde můžete přidat svůj komentář


Jméno
:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: