Jak pravidelní čtenáři zaznamenali, už dva týdny mě týrá tvůrčí krize. Rozhodně to nefláká, deptá mě ve všech směrech, šlohla mi veškerou kreativitu a snaží se mě obrat i o dobrou náladu. Mrcha. Nechápu však, čím to je. No jistě, malo času, různé trable, zlobí zdravíčko, ovšem to není nic neobvyklého, tak v čem kruci ta změna ?

Mám pocit, že mě příběh vyhodil za dveře a nechce mě pustit zpátky. Marně tluču pěstičkama, v panice hledám imaginární klíč, ale je vytrvale zavřeno.  Můžu se jen dohadovat, co se děje uvnitř. Nemyslete si, že nepíšu. Závěr posledního a kus nového střípku vyprávění pod svíčkou jsem napsala tolikrát v různých verzích, jenže.. připadá mi to tak umělé a vylhané… To není práce ukecaných prstů, které se jen třesou na to, aby mohly naprášit, k čemu v příběhu došlo dál, to je prachobyčejná fabulace, jen pouhé dohady, co se asi za těmi dveřmi děje.

Prý si musím odpočinout. Dobrá, jenže mě nejde ani to. Po pár okamžicích už jsem nervní. Odkoukat film nebo přečíst si knížku ? Nad mé síly. Dala jsem si závazek a pustila film. Nešlo to. Zvládla jsem ho nakonec díky rychloposuvu asi za dvanáct minut a ještě přitom vyřídila další dvě věci. Nejsem schopná se soustředit, do pár vteřin už myšlenky těkají na pěti dalších místech, nebo se vzápětí přistihnu u mikrospánku.

Kamarád říká, že by se to chtělo zdunět nebo zhulit. Vtipálek. Dobře ví, že na nic z toho mě neužije. Tak nevím. Nezbývá než doufat, že to prostě přejde. Teď si dělám iluze, že když se z toho vypovídám, pomůže to. Hmm.. uvidíme. Pomůže to ?

 2 x komentář to “Můj milý deníčku…”


  1. Zuzka - SeemkaNo Gravatar — Červenec 12, 2008 @ 22:17

    Vykecání by mohlo pomoct, aspoň částečně.
    Píšu ti email, za chvilku ho budeš mít ve schránce. Mohl by tě potěšit :) Jestli ti to dodá inspiraci, to fakt nevím, přeci jenom se naše povídky celkem dost liší, ale co my víme, třeba ti najednou v mozku něco naskočí :)

  2. Zápisník » Blog Archive » Chocholoušek nebo King ? — Červenec 13, 2008 @ 22:57

    […] Můj milý deníčku… […]Zde můžete přidat svůj komentář


Jméno
:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: