Přátelé, nedá se svítit, ale musím vyhlásit pauzu, bo mi drbne. Od ranného dopoledne mi tu přimo pod oknem vyhrává kango své sbíječkové etudy. Nejspíš mi exploduje kebule. Aby toho nebylo málo, došlo k přetnutí elektrického rozvodu a po nějakém čase naprostého bezproudí dochází k nepříjemným výpadkům, takže ani nevím, zda tento výkřik stihnu dopsat celý.

První verze pokračování vyprávění se mi nelíbila, druhá podlehla při absenci proudu, třetí marně potím a začínám mít toho tak akorát právě dost, pže v tom šíleném randálu se prostě nedá. Takže pauza, dost, stop. Pokračování, až bude klid a síla. Nevím, jestli ještě dnes nebo až zítra či pozítří, prostě až to bude, tak to bude.

Mějte se krásně a pomodlete se za zachování zbytků mého duševního zdraví.

M.


 

Ticho. Sice jen pracovní pauza, ale ticho. Rozlilo se tu jako hojivý balzám, pohladilo jako něžný dotek slunce, krásné a láskyplné. Sameček sýkorky nesměle spustil píseň lásky. Ozval se i kos a na borovici vedle okna usedl párek hrdliček. Dole v růžích zabzučela včelka. Sejmula jsem z čela mokrý šátek uvázaný po vzoru starých domovnic a blaženě vdechla tu vůni klidu a míru.

A pak přijelo hejno smradů na kolech a začali zvonit na zvonky. A zvonit a zvonit a zvonit !!! Děti miluju, těm bych neublížila, ale ty zvonečky, ty zvonečky ! Ty bych ukroutila, humánně kladivem zahubila a zakopala alespoň pět metrů pod zem. Ke zvonkům se přidal křovinořez, cirgulárka a kango se připravuje ke svému partu. Pláču. Mám migrénu a absolutní sluch. Asi mě drbne.

 10 x komentář to “Pomoooc !”


 1. AnadNo Gravatar — Červen 30, 2008 @ 10:15

  Nic si z toho nedělej. My bydlíme na křižovatce, na druhé straně budují nové parkoviště, podél celé ulice kopou výkop pro nové pouliční osvětlení a ještě ke všemu nám zateplují dům, takže je všude kolem lešení a za okny nám postávají dělníci a nakukují nám do kuchyně (asi mají hlad - nic nedostanou)

 2. StinovlasNo Gravatar — Červen 30, 2008 @ 12:20

  nj, tak to ja uz tri roky bydlim na namesti, skrz ktere vede hlavni tepna a kvuli pamatkarum musi zustat kostkovana… ale uz jsem si zvykl :)

 3. MagnasNo Gravatar — Červen 30, 2008 @ 12:27

  2 Anad : Probuh, jak to prezivas ? To se snad jedine zabarikadovat, bagristicka sluchatka na usi, sedativa a flusbrokem sestrelovat hladove delniky !
  To, co popisujes, jsem zazila pred lety. Bylo to jen o to pikantnejsi, ze ukrajinsti delnici navic mocili do oken. Ovsem vyhodou bylo, ze pokojik s pc mel okna na druhou stranu do dvora, takze se tam dalo relativne snesitelne prezit.
  Kazdopadne, soucitim s tebou, vydrz ! Ja se budu snazit tez…

 4. KysNo Gravatar — Červen 30, 2008 @ 13:07

  Otče náš, jenž jsi na nebesích,
  posvěť se jméno Magnas ,
  přijď království Tvé, nezkrotné fantazie.
  Buď vůle Tvá, nám i nadále nakloněna
  jako v nebi, tak i na pc.
  Kapitolu naši vezdejší dej(ž) nám dnes
  a odpusť nám naše viny, za krátké komentáře,
  jako(ž) i my odpouštíme, Tvým výpadkům
  a neuveď nás v pokušení, popohánět Tě
  ale chraň nás od zlého konce povídky.
  [Neboť tvé je toto království i moc nad touto povídkou. Sláva Tobě navěky.]
  Amen.

 5. SlunickoNo Gravatar — Červen 30, 2008 @ 13:09

  Tak pod tuhle modlitbičku se taky podepíšu, smím-li. Amen. :wink:

 6. DeathwingNo Gravatar — Červen 30, 2008 @ 15:43

  taky přeju pevné nervy. Amen

 7. MagnasNo Gravatar — Červen 30, 2008 @ 16:32

  2 Kys : No teda 8O Ted jsi mi vyrazila dech. Sice me tim privadis do rozpaku, ale uzas je silnejsi. Jednak bych neverila, ze nekdo z pritomnych bude znat otcenas a jednak jsi to napsala tak krasne, az jsem z toho na krupici. Ty me davas…

  2 Slunicko : Jsi mi nejak povedome, slunicko :c)) Dovol mi te zmuchlat v naruci… a vitej. Kafe mas na lince a vedle hrde stavim tvuj privatni puclak :c)

 8. KysNo Gravatar — Červen 30, 2008 @ 17:11

  Mag, přála sis přeci, aby jsme se za tebe pomodlili. Jsem ráda že se ti upravený otčenáš líbil, a hlavně že nikoho neurazil. …Zatím…..
  Sluncko, jsem ráda, neb sluníček není nikdy dodt :-)

 9. MagnasNo Gravatar — Červenec 1, 2008 @ 11:26

  2 Kys : Prala a moc za to dekuju.


  smajl

 10. KysNo Gravatar — Červenec 4, 2008 @ 12:17

  Rádo se stalo. :oops: :PZde můžete přidat svůj komentář


Jméno
:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: