Ani o víkendu nebude chybět hádanka. Stále hádáme herce v rolích filmů o Harry Potterovi a dnes to bude dáma. Poznáte, koho hraje ?

 

 

Hadanka


Konečně tu máme výsledek….

 

 

Julia Christie

 

 

Julia Christie

 

 

Julia Christie

 

 

Madame Rosmerta

 

 

 

Julie Frances Christie (* 14. dubna 1941) se narodila v britské Indii (Chabua, Assam) jako první ze dvou dětí Rosemary a Franka St. John Christie. Tato legendární britská herečka ztvárnila v HP postavu madame Rosmerty. K herectví jí nejspíš přivedl matčin přítel z dětství, britský herec a producent Richard Burton (mimojiné přítel Richarda Harrise – prvního Brumbála). Její cesta ke slávě však nebyla nijak snadná, počínaje pohnutým dětstvím, které silně poznamenal rozvod rodičů. Otec nejenže řídil čajovou plantáž, ale zvládl kromě bratra pořídit Julii i nevlastního sourozence s místní indckou učitelkou. Následoval přesun do Anglie, život s rozvedenou matkou, vyloučení ze školy….

Loni v listopadu si po téměř třicetileté známosti konečně (tajně) vzala ve svých šestašedesáti letech dlouholetého partnera, novináře Duncana Campbella. Když informace prosákla na veřejnost, mnoho lidí překvapila, protože Julia vždy manželství odmítala. Léta žije na farmě v Montgomeryshiru (Wales), zajímá se o ochranu zvířat a životního prostředí.

Vypsat všechna ocenění (jednou Oscar, 33 dalších cen, 20 nominací) a celou její filmografii by dalo řádně zabrat. Tak opět jen namátkou : Doktor Živago, 451° Fahrenheita, Dračí srdce (spolu Davidem Thewlisem – Lupin), …

 

 4 x komentář to “Kdo koho hraje L.”


 1. HannellkaNo Gravatar — Červen 21, 2008 @ 20:01

  Tohle by mohla být madam Rosemerta, ale teď si nevzpomenu, jak se ta herečka jmenuje. No jdu si udělat mojito a třeba mě to napadne :D

 2. DeathwingNo Gravatar — Červen 21, 2008 @ 20:27

  já bych taky řekla rosmertu…ale hrečku neznám

 3. NobodiesNo Gravatar — Červen 21, 2008 @ 22:34

  Julie Christie - tato herečka hraje Rosmertu…a ano, i mě se zdá, že by to mohla být ona

 4. StinovlasNo Gravatar — Červen 23, 2008 @ 20:26

  jojo, rosmerta :)Zde můžete přidat svůj komentář


Jméno
:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: