Fotka ke dnešní hádance je mimořádně mizerná. Jinou nemám a také trochu doufám, že vás trošku zdrží, protože zítra tu asi celý den nebudu a patrně slunečný den budu trávit tak, že by mi to záviděl leda masochista (krom jiného v zubařském křesle).

Dostala jsem oprávněnou výtku na řazení zápisků v Bleskových news, takže od příště budou starší zápisky dole, novější nahoře.

Zkusím ještě dnes upsat další kousek vyprávění HP pod svíčkou, ovšem zdá se, že to bude další střípek prozatímně bez názvu.

Ale k hádance. Jeden z herců na fotce hraje i ve filmech o Harry Potterovi. Kdo to je a jakou roli hraje ?

 

 

Hadanka


Tak hádanka místo aby vydržela přes zítřek, byla lousknutá už během pěti minut po nahození. Podcenila jsem milovníky (i mnou milovaného) seriálu Červený trpaslík.

 

 

Mark Williams

 

 

Artur Weasley

 

 

Mark Williams se mi jako filmový Artur Weasley nadosmrti vepsal do paměti památnou otázkou, k čemu slouží mudlům gumová kačenka.

Mark Williams je dobrý a na můj vkus trochu podceňovaný herec, přesto má na svém kontě slušný počet rolí, přičemž si hned v několika filmech zahrál se svými kolegy z HP. V zamilovaném Shakespearovi s Ralphem Fiennesem (Voldemort), ve filmu Pidilidi s Tomem Feltonem (Draco Malfoy), a jako mechanik Olaf Petersen si zahrál v několika stejných epizodách Červeného trpaslíka, jako Timothy Spall (Červíček – Pettigrew). Několik let před prvním dílem Harryho Pottera mě zaujal coby smolařský záporák Horác ve filmu 101 dalmatinů. Příští rok oslaví padesátiny (je o devět let mladší, než představitelka Molly).

Kdo si chce připomenout Olafa Petersona, který vám pomohl odhalit hádanku, má možnost tady (zhruba po pulce videa).9 x komentář to “Kdo koho hraje XXXV.”


 1. StinovlasNo Gravatar — Květen 28, 2008 @ 18:49

  jeee, red dwarf :)) ale nikdy bych si petersona nespojil s arturem weasleym! oO pomohlo az imdb, kdyz jsem videl nazev herce.. WOW! Mark Williams :)

 2. URANo Gravatar — Květen 28, 2008 @ 18:55

  Souhlasím! To bude jistě Arthur :-) . Na začátku jsem si myslela, ale jistá jsem si vážně nebyla. Tahle hádanka byla pěkná, ikdyž byla rychle uhádnuta :D

 3. TesseNo Gravatar — Květen 28, 2008 @ 19:46

  Ty jo lidička já nemám vůbec tucha :cry: pro mě je to dost zapeklitý, ale co se dá dělat :D .

 4. Mik159No Gravatar — Květen 28, 2008 @ 21:02

  Jj tady byl artur jeste mladej!!

 5. NobodiesNo Gravatar — Květen 28, 2008 @ 21:50

  Jů, Stinovlasi, taky ujíždíš na Trpaslíkovi?…Peterson je dobrej a tím spíš když teď vim, že je i v HP…:D Teď se ještě dozvědět, že Lister je třeba Firenz a trefé mě :D

 6. StinovlasNo Gravatar — Květen 28, 2008 @ 22:49

  neumim si predstavit, jak kentaur zere kure windaloo :D

 7. Mik159No Gravatar — Květen 28, 2008 @ 22:58

  No kurem a cury by se asi necpal, ale moh by hrat na kytaru! :D Do HP by mi spis pasoval Kocour jako Upir!

 8. AlexNo Gravatar — Září 25, 2014 @ 17:09

  Mark Williams ztvárnil i kozla/hostinského ve vynikajícím Hvězdném prachu. Doporučuji ke shlédnutí, film je hvězdně obsazený. ;) (Ve spojitosti s rolí dánského blba Petersena a zmíněného Horáce ze 101 dalmatinů mám někdy dojem, že M. W. hrál téměř výhradně ne zrovna inteligentní postavy. ;))

  A také se objevil v jedné epizodě+ seriálu Doctor Who, kde se jmenoval Brian Williams a byl otcem sympatického Doktorova* společníka Roryho Williamse (toho hrál Arthur Darvill). Mimochodem, jako hlavní padouch se v tomto díle objevil David Bradley, kterého my lépe známe jako Filche. :D

  *11. Doktor - Matt Smith
  +Dinosauři na vesmírné lodi (7. řada obnoveného vysílání seriálu DW/Pán času)

 9. MagnasNo Gravatar — Prosinec 20, 2014 @ 4:40

  Díky, Alex, to mi uniklo :-)Zde můžete přidat svůj komentář


Jméno
:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: