Dneska to bude bez hádanky ( i když možná v průběhu dne… uvidíme ). EDIT : Svým způsobem tu hádanka je.

V posledním týdnu se toho na mě nakupilo tolik, že nevím, co dřív. Doufám, že se to začne pozvolna zklidňovat. Dneska se mi konečně podařilo dopsat zakletou kapitolku HP vyprávění pod svíčkou. Snad tam není moc překlepů, nemám sílu to po sobě číst, sotva koukám.

Ovšem slíbila jsem, a to chci ještě teď zvládnout, že se zmíním o milém mailíku, v němž čtenář(-ka?) Sany odhalil(-a?), že předlohou pro obrázek profesorky Rosewoodové byla dnes již osmdesátiletá herečka Ann Morgan Guilbertová, kterou si pravděpodobně většina z vás spíš než z nějakého filmu vybaví jako babičku Yettu ze serálu Chůva k pohledání.

 

 

Madam Rosewoodova

 

 

 

Ann Morgan Guilbert

 

 

Fotka, podle které obrázek tehdy vzniknul a díky které to teď prasklo :c)

 

 

Ann Morgan Guilbertová

 

Ann Morgan Guilbertová

 

 

Babička Yetta

 

 

EDIT : Tak ještě malé doplnění. Přidávám inkriminovaný obrázek z HP pět a půl, podle kterého Sany poznala (uz vím, že je to děvče :c)) herečku, která byla předlohou. Ještě dodávám, že v jejím případě u inspirace nešlo ani tak o podobu, ale o úžasný temperament téhle židovské dámy s krásnýma chytrýma očima.

 


 

Co mi však přímo vyrazilo dech, byla rada, foto jakého herce případně použít jako předlohu pro obrázek Mistra Bubble. O tom, že při psaní nových postav si nějakého herce představuju, jsem se svěřila jen jedinému člověku – Hance, kterou znáte z komentářů a která má lví podíl na vzniku obrázků k HP pět a půl. Ale nikdy jsem nikomu nepráskla, podle koho jsem si představovala právě postavu Arnieho Bubble. Ještě před minutou jsem si myslela, že vám to jednoduše řeknu, aaale neřeknu, protože jsem děsně zvedavá, jak si postavu představujete vy. Čí známou tvář byste mu přisoudili ?

 

 

Sice naprosto netuším, jak jste na to přišli, ale je to tak. Vizuální inspirací pro Arnieho Bubble byl Danny DeVito.

Danny DeVito

Danny DeVito

 6 x komentář to “Podle koho podle vás ?”


 1. dadaNo Gravatar — Květen 14, 2008 @ 1:06

  Danny de Vito - alebo ako sa to píše, aspoň ja si ho nejak tak predstavujem, aj keď profesorku Rosewoodovú som si predstavovala úplne inak :D

 2. MagnasNo Gravatar — Květen 14, 2008 @ 9:51

  Mlcim, nic nerikam, povim az vecer.

 3. Mik159No Gravatar — Květen 14, 2008 @ 10:40

  Taky myslim na De Vita, ale napad me i Srstka! :lol:

 4. MagnasNo Gravatar — Květen 15, 2008 @ 1:23

  Nechapu… proste nechapu… a ja se pak divim, ze tak bleskove odhalite herce v HP filmech. No cemu ja se vlastne divim ? Kdyz jste schopni odhalit i tohle… Stejne nechapu…

 5. dadaNo Gravatar — Květen 15, 2008 @ 2:27

  pravdupovediac, doteraz som si ho tak nepredstavovala, vzdy mi staci tvoj popis postav alebo miest, ktory si doplnam vlasnou fantaziou. Ale ked si dala tuto hadanku a ja som rozmyslala, kto by to mohol byt - Dany ma napadol ako prvy. Priznam sa, ze som neverila, ze je to naozaj on. A o to viac ma to teraz tesi :-)

 6. MagnasNo Gravatar — Květen 15, 2008 @ 3:19

  Dado, me by zas nikdy nenapadlo, ze si nekdo lame hlavu nad tim, ci obrazek by se hodil pro kterou postavu. Docela dost me to vykolejilo. Vzdyt je to jen… vypraveni.
  Je moc dobre, ze sis postavu tak nepredstavovala. Arnie je proste Arnie. Jen priznavam fakt, ze pri psani o nem se mi vybavovala tvar (a postava) podobna te Dannyho DeVita.Zde můžete přidat svůj komentář


Jméno
:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: