Grafoman

 

Nemám to s vámi snadné, holenkové. Sotva se v komentářích u jednoho staršího střípku objevila oprávněná kritika a vycinkání za stylovou rozkolísanost, hned si vzpomnělo pár dalších čtenářů HP pod svíčkou, že mají podobný problém – J.K.R. by to takhle nenapsala a pan Medek by volil jiná slova.

Věřte, že se snažím o maximální kompromis mezi tím, co je mi vlastní a tím, co by snáz zapadlo do vašich představ. Příklad ?

Vezměte si třeba Smrtijeda Eela. Psát to po svém, bude popsán jako anorektická piraňa s dermatologicky náročnou pubertou, v případě nostalgičtějšího rozpoložení se stane vychrtlým s hladovou tváří podobnou měsíční krajině po náletu meteoritů. Jenže co si budeme namlouvat, okamžitě byste mě vypískali. A tak se pokorně šourám k obyčejnému poďobanci a chlácholím se výhodou, že nezabere tolik písmen.

Až mi tedy zase budete mít chuť dát za uši, vzpomeňte na to, že to s vámi vážně nemám jednoduché a dojde-li k vyjadřovacímu excesu, bylo to prostě silnější než já :c)

 

Jste-li zvědaví na náznak, co se bude ve vyprávění dít dál, klikněte na otevření celého zápisku. V opačném případě neklikat a nepsat komentář :c)Co bude v příběhu dál ? Harry konečně zjistil, co dostal od Draca a v Doupěti se skoro nikdo moc nevyspí. Další střípek bude řešit trable a myslím, že můžu rovnou naprášit, že největší trable bude mít Remus Lupin a ty úplně největší – i když se to možná nebude na první pohled zdát – Albus Brumbál. V dalších nejspíš trochu prokecáme postavu uloženou do Charlieho postele a … také objevíme záhadného muže navštěvujícího Smrtijedy. A pak uvidíme – to zatím nevím ani já – jestli Harry letos nastoupí do Bradavického expresu.

 

Mějte se krásně,

M.5 x komentář to “Těžký úděl grafomana”


 1. Mik159No Gravatar — Duben 4, 2008 @ 12:57

  Klikam, ale nectu dal! :-D Jinak nemusis kopirovat Medka a J.K.R. ono trochu tooh lyricna (hladovou tváří podobnou měsíční krajině po náletu meteoritů) neni nas skodu! Clovek pak aspon musi zapojit mozek a predstavivost.

 2. StinovlasNo Gravatar — Duben 4, 2008 @ 19:55

  vubec mi nevadi, ze nepises jako medkove, jejich preklady me vzdycky znechuti, protoze se to neda cist/poslouchat (v pripade dabovanych filmu (tenhle zlozvyk (dabovat filmy) je mimochodem jedna z nejhorsich veci :X )). takze pis jak se ti to hodi, my jsme tu s tebou! :D

 3. SsethNo Gravatar — Duben 5, 2008 @ 9:54

  plne súhlasím so Stinovlasom. Ide o tvoje stripky a nie o poviedku J.K.R. a tak isto nejde ani o preklad Medka, je to tvoj výtvor a je len na tebe aké prirovnania a frázy budeš používať. Toľko k problému P. A teraz sa nenechaj rušiť a piskaj kľudne dalej tak ako TY uznáš za vhodné. Toľ vsio

 4. MagnasNo Gravatar — Duben 6, 2008 @ 22:01

  Huh, diky, jste se na me domluvili ? :c) Nejde o kritiku, ta je opravnena, vime to vsichni. Stylove utikam, to je proste fakt, stejne jako je fakt, ze se to snazim nedelat… se mi to pokazde nedari, no :c)
  Jen je trosku skoda, ze se nekdo boji rict svuj nazor, ceka, az s tim prijde nekdo jiny a pak to jeste pro jistotu posle mailem. Nic proti poste, jenze pak nevim, jestli jestli je to jen dobra zaminka ke konverzaci, nebo vazne problem. Jo kdyby prisly napred maily a pak pribyl komentar, tak si dojdu vynadat a zacnu se krotit jeste vic… Takhle ale nevim, jestli to skutecne tolik vadi. Dle vasich reakci soudim, ze to tak zurive problematicke nebude, ba co vic, rozvazujete mi kridla…

 5. MozkomorNo Gravatar — Duben 11, 2008 @ 8:17

  Já tě asi zklamu, ale musím se připojit k ostatním - nesnaž se napodobovat JKR nebo Medka, nemá to smysl. Používej svůj styl, musím říct, že představa hladové pyrani s dermatologisky náročnou pubertou je geniální:-) Nenech si nikým svazovat křídla. Piš tak, jak ti to přikazuje tvůj vnitřní hlas:-)Zde můžete přidat svůj komentář


Jméno
:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: