« Předchozí stránka

 

Jak možná řada z Vás ví, natáčí se film o Frankensteinovi (s ohledem na kocoura Frankensteina v potterovském vyprávění mě to zjištění značně rozchechtalo).

Obsazení vypadá skvěle - Viktor von Frankenstein (James McAvoy) a Igor (Daniel Radcliffe). V příběhu klasického románu z 19. století (Mary Shelley) si ty dva umím docela dobře představit. Na premiéru se můžeme těšit na podzim, tak uvidíme.

 

A vy - díky tomu, že už jsou k vidění fotky z natáčení - se můžete podívat, jak by nejspíš vypadal Harry Potter, kdyby byl synem Severuse Snapea :c)

 

 

Daniel Radcliffe-ve-Frankensteinovi Daniel Radcliffe-ve-Frankensteinovi

 

carodej.gif

 

 Přiznávám bez mučení, že knížky jsem po dobu psaní nečetla. Nechtěla jsem, aby mě ovlivňovaly. Na Hančin popud jsem je o minulém víkendu zběžně projela. Tedy ne všechny, nicméně i tak pár drobností můžu připomenout i Vám.

Že občas něco uteklo překladatelům, je známá věc.

Takže třeba Lavender Brown z prvního dílu prošel genderovou metamorfózou a časem se z něj stala Levandule Brownová (díky, Hanko, za echo, to mi uniklo).

 

„Brocklehurstová, Mandy“ se dostala také do Havraspáru, ale „Brown, Lavender“ se stal prvním novým žákem Nebelvíru a od krajního stolu vlevo se ozval nadšený pokřik; Harry viděl, jak Weasleyova dvojčata vřískají.“

  Číst celý zápisek »

Svíčka

Přátelé,
přeji Vám všem co možná nejklidnější a nejpohodovější předvánoční čas. Doufám, že krátké zastávky u pokračování vyprávění vám v tom alespoň trochu pomohou. Děkuji tímto Haniččce, že si i v této době dokáže najít chviličku, aby z nových kapitol odfiltrovala překlepy a povzbudila k rychlému nadatlování dalších.
Ráda bych Vám v tomto krátkém zápisku stručně odpověděla na otázky, které se za dlouhou dobu odmlky nahromadily v poště. Ne na všechny, to není v mých silách, ale přinejmenším na ty, které se často opakují.
- Kolik kapitol bude vyprávění ještě mít?
Netuším. Popravdě jsem už ani se současným množstvím nepočítala, o čemž svědčí i záložka u povídky, na níž už se nová čísla kapitol skoro nevejdou. Každopádně u Harryho je dnešní kapitolou 21. prosinec, bude se toho dít tolik, že při jedné kapitole denně Štědrý den zažije později než my, ale potom by mu měla zima utéct poměrně svižně a brzy po (jeho) prvním jarním dni by se mělo definitivně rozhodnout o vítězství boje dobra se zlem.
Číst celý zápisek »

Přátelé,

hrozně moc moc moc moc moc Vás zdravím. Bez pár dní uběhl rok a už to skoro vypadalo, že se sem nikdy nedostanu. Ale podařilo se, jsem tu, sice nevím, na jak dlouho, ale budu se toho snažit využít co to jen půjde.

Odpovědi na otázky: co, proč, kdy, jak… a podobně, ty nechám na jindy. Dneska mám odpověď pouze na jedinou otázku, na níž se s věrností až dojemnou ptáte i po tak dlouhé odmlce. Bude pokračovat potterovské vyprávění pod svíčkou?

Sakra že bude!

Nevím, jestli to napadlo dřív JKR nebo mě, ale věřím, že tu teď každý den najdete novou kapitolu a to až do Nového roku. Nevíte, proč zmiňuju JKR? Chyba! Protože údajně od 12.12. každý den (patrně na svých stránkách) píše něco o Harrym. Nemám to ověřeno, ale kdo jste tam byl, dejte vědět. Já teď nemám čas to jít zjišťovat, protože pokud si vzpomínám tak se tu Harry chystá (celý rok, chudák) na hřbitov v Malém Visánku a nechci ho nechat dál čekat.

Takže dost řečí, jdu zapálit svíčku.

Jste báječní,

STÁLE VAŠE

M.

Harry Potter

Agatha Christie

 

 

Vážení, trestuhodně dlouho už jsme si nezasoutěžili, je tedy nejvyšší čas to napravit. Varování : Soutěž bude mimořádně prdlá. Leč striktně logická !

Rodokmen čistého rodu Blacků už tu byl na přetřesu mnohokrát. Detektivní otázka zní: Kterou ženu z rodokmenu (trapný verš) by měla předvolat mudlovská policie a proč ?

Kdo vymyslí nejkurioznější důvod policejního předvolání (bez ohledu na správnost odpovědi), získá právo pojmenovat nového Smrtijeda.

Kdo jako první odhalí správnou, respektive mnou očekávanou odpověď, získá právo položit jakoukoli otázku, na níž lze odpovědět ano nebo ne. Privátně mu na ni bude odpovězeno… více či méně vyhýbavě :c)) Ovšem to není všechno ! Bude si moct z doposud přeživších postav privátně (kontakt, mail) vybrat jednu, která minimálně následujících pět kapitol přežije.

A teď už k vyprávění…

  Číst celý zápisek »

« Předchozí stránka